درمان موخورهبهترين روش براي درمان موخوره


پيچ و تاب و تقسيم مو زيبايي آن را از بين مي برد. دلايل مختلفي براي ريزش مو وجود دارد و چيزهاي زيادي براي ترميم اين مشکل وجود ندارد. در گذشته از مو براي درمان موخوره استفاده مي شد به اين ترتيب که انتهاي شافت مو بسته شده و ديگر اين مشکل پيش نمي آيد. البته اين راه حل مناسبي نبود زيرا باعث مي شود ساقه مو در وضعيت بدتري قرار بگيرد. در اين مقاله ، از سايت آرايشي بهاره کلهر ، روش هاي درمان موخوره را بررسي کرده است.


 


آيا درمان موخوره قطعي است؟


درمان بيماري موخوره قطعي نيست و در بسياري از موارد اين مشکل فقط با کوتاه کردن آن قسمت از مو قابل حل است. براي جلوگيري از عود مجدد اين مشکل ، انتهاي مو بايد هر شش هفته يکبار کوتاه شود. فر کردن مو هرگز نبايد ناديده گرفته شود. از آنجا که هرچه اين مشکل بيشتر شود ، ملتحمه روي ساقه مو بيشتر و حاد تر مي شود.


 


محصولاتي وجود دارد که به طور موقت براي درمان موخوره استفاده مي شود. اين محصولات پس از شستشو و شانه کردن موها برداشته مي شوند و دوباره فوليکول هاي مو ديده مي شوند. استفاده از نرم کننده هاي قوي تر نيز در درمان موخوره مؤثر است ، اما اين محصولات همچنين موقتي هستند.


 


تنها راه جلوگيري از موخوره پيشگيري از ابتلا به آن است. بعضي اوقات موهاي زائد به نوع مو بستگي دارد و بعضي موها سريعتر از سايرين محو مي شوند. موهاي خشک اغلب سريعتر تقسيم مي شوند و دچار مشکلات ريزش مي شوند. اما انواع ديگر مو نيز اين مشکل را دارند.


 


دلايل موخوره چيست؟


1- يكي از اصلي ترين دلايل ريزش مو شكستن نادرست و به خصوص پوشاندن بيش از حد موهاست. غالباً ، افرادي که موهاي مرطوب خود را شانه مي کنند ، بيشتر مستعد ابتلا به سرخ شدن و تقسيم شدن هستند.


 


2- رنگ کردن و فر کردن موها باعث شکنندگي و شکنندگي بيشتر موها مي شود. افرادي که موهاي خود را مجعد و يا رنگ مي کنند ، بايد مراقبت بيشتري از موهاي خود انجام دهند ، به خصوص قبل از شستشوي آن با نرم کننده.


 


3- گرم کردن موها نيز مشکلات زيادي ايجاد مي کند. به همين دليل بايد از محصولات ضد گرما قبل از گرم کردن مو استفاده کرد.


 


4- علاوه بر اين ، بهتر است موها را با حوله خشک نکنيد تا احتمال سرخ شدن وجود داشته باشد. به همين دليل بهتر است موها را در معرض باد کمي قرار داده و به طور طبيعي آن را خشک کنيد و پس از مرطوب شدن ، آن را به آرامي با يک شانه دندانه دار شانه کنيد. براي خشک کردن موهاي خود ، بايد از سشوار تا حد ممکن اجتناب کنيد تا آسيب هاي مو را کاهش دهد.


 


5- کاشت مو و ساير تزئيناتي که موها را دراز مي کند و شکل آن را تغيير مي دهد نيز مي تواند به مو آسيب برساند. به همين دليل ، شما بايد از باندهاي مو که روي آن هيچگونه پوشش وجود ندارد ، خودداري کنيد تا هنگام برداشتن بانداژ ، آسيب کمتري به مو وارد شود و مو ضعيف نشود.


 


6. در آخر بايد توجه داشت که سلامتي مو بسيار مهم است و افرادي که پوست سرشان خشک است بايد بيشتر مراقب موها باشند. زيرا اين خشکي احتمال ريزش مو را افزايش داده و مشکلات بسياري ايجاد مي کند. همچنين لازم به ذکر است که رژيم غذايي کم چربي همچنين باعث خشکي موها و به تبع آن ايجاد موهاي زائد مي شود ، بنابراين لازم است رژيم غذايي متعادل حفظ شود.

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی و ادامه این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: موها ,موخوره ,درمان ,موهاي ,بايد ,مشکل ,درمان موخوره ,براي درمان ,همين دليل ,کردن موها ,موهاي زائد ,درمان موخوره استفاده ,براي درمان موخوره
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فیلتر شنی مطالب مرتبط با محصولات کشاورزی مجله سلامت روان آموز شرکت سازنده انواع پارکینگ مکانیزه طبقاتی هوشمند اسمارت اموزش بورس لیونل مسی و دستگاه عرق گیری دلگرم ARADGROUP انيمه با حايسه