مکان مناسب گياهان در محل کار


بسياري از شما مي دانيد که داشتن گل روي ميز شما مي تواند روحيه شما را تغيير دهد اما آيا مي دانيد گلها همچنين مي توانند بهره وري و کيفيت کار شما را افزايش دهند؟


علاوه بر اين ، گل ها و گياهان مي توانند تمرکز و حافظه را در شما و کارمندانتان افزايش دهند.


به عبارت ديگر ، داشتن گل در مطب يک وضعيت برنده براي همه است.


از يک طرف ، مشتريان و بازديد کنندگان شما نسبت به گل ها احساس خوبي دارند و از طرف ديگر شما و کارمندانتان از گل ها لذت مي بريد ، بنابراين بهتر است گياهان مناسب براي محل کار را بشناسيد تا انتخاب مناسبي داشته باشيد.


در اين مقاله مکان هاي مناسبي براي قرار دادن گل ها را معرفي خواهيم کرد و در پايان در مورد نکات لازم براي چيدمان گل در محيط کار صحبت خواهيم کرد تا بتوانيد در اين مورد ايده بگيريد و فضاي کاري خود را پرانرژي و مثبت کنيد. گلها را در محل کار بدانيد.


 


اتاق پذيرايي در دفتر و شرکت


قرار دادن گل هاي تازه و زيبا در سالن پذيرايي ، احساس گرما و شادي را به آن مکان مي بخشد و براي هر بازديد کننده پيام خوش آمديد مي فرستد.


 


مکان هاي مناسبي براي قرار دادن گل ها روي ميز پذيرايي در کنار منشي ، ميزهاي کوچک در کنار مبل ها و ميز پذيرايي مياني است.


 


سالن اصلي


اضافه کردن يک دسته گل رنگارنگ به فضاي خشک و رسمي سالن و قرار دادن چند دسته گل در گوشه و کنار شرکت براي بهبود روحيه اعضاي تيم بسيار مؤثر است. شما مي توانيد گل هاي زيبا را در حالي که در فضاي شرکت ايستاده ايد ببينيد و با همکاران خود صحبت کنيد يا از يک سالن به سالن ديگر برويد.


 


سالن غذاخوري و اتاق غذاخوري


مکانهاي اشتراکي مانند اتاق ناهار خوري در سالهاي اخير بهبود يافته است که شرکت ها با اضافه کردن ويژگي هاي سرگرم کننده و سرگرم کننده مانند تلويزيون ، اسنک و تنقلات رايگان ، قهوه و چاي با کيفيت و حتي يک ميز بازي.


 


سالن بخش مهمي از محيط سازماني به عنوان محلي براي نوشيدن قهوه ، خوردن ناهار و ميان وعده و حتي برگزاري جلسات غيررسمي است و يک گلدان پر از گلهاي تازه مي تواند فضاي دلپذير و آرامش بخش را فراهم کند.


دستشويي


بسياري از شرکت ها و دفاتر مانند بسياري از هتل ها و رستوران هاي سطح بالا ، از گل هاي طبيعي در حمام استفاده مي کنند. در کنار توالت و جلوي آينه يکي از بهترين مکان ها براي قرار دادن يک شاخه گل تازه و طبيعي است.


 


اتاق کنفرانس


ارائه گزارش هاي ماهانه و سخنراني اعضاي شرکت در اتاق کنفرانس شايد براي خيلي ها خوشايند نباشد ، اما اگر اين برنامه ها در يک فضاي دلپذير و خاص برگزار شود ، احتمالاً چندان بد نخواهد بود. اتاق هاي جلسات و کنفرانس ها معمولاً ساده تر و بزرگتر از محيط شرکت ها هستند و براي جلسات رسمي استفاده مي شوند.


 


بيشتر شرکت ها در جلسات مهم از گل هاي طبيعي و کوتاه روي ميزها استفاده مي کنند تا فضاي ساده و يکنواخت شرکت را تغيير دهند.


 


روي ميز


بيشتر کارمندان از ايده قرار دادن گل روي ميز براي افزايش فضاي کار و نگاه کردن به آن ، به خصوص هنگام کار با رايانه استقبال مي کنند. حتي اگر ميز شما به هم ريخته باشد ، گلها هنوز هم بيش از هر چيز توجه را به خود جلب مي کنند و مي توانند خستگي را از چشمان شما خارج کنند.


فضاهاي اشتراکي مشترک


از آنجا که بسياري از کارمندان به سمت خود اشتغالي و کار آزاد حرکت کرده اند ، استفاده از فضاهاي اشتراکي مشترک بسيار رايج شده است.


آنها اين فضاها را به افرادي که دوست دارند در مکاني آرام ، دلپذير و پرانرژي کار کنند ، اجاره مي دهند.


اگر در يکي از اين فضاهاي مشترک کار مي کنيد ، مي توانيد با قرار دادن چند شاخه گل طبيعي روي ميزها يا کنار سالن ، فضاي مثبتي ايجاد کنيد.


 


  


چند نکته براي قرار دادن گل در محيط کار


• گلها را در زير نور مستقيم آفتاب مانند پشت پرده بدون پنجره ، در نزديکي وسايل گرمايشي يا جريان مستقيم تهويه هوا قرار ندهيد.


• اگر گل ها را در محل شلوغي مانند راهرو قرار مي دهيد ، بهتر است آنها را روي يک ميز قرار دهيد تا با مردم برخورد نکنيد.


• بهتر است گلهاي معطر مانند نرگس ، گل صد توماني و تخت شب را در مکاني آرام بگذرانيد و آنها را تنها بگذاريد تا باعث ايجاد حساسيت در کارمندان و مشتريان نشود.


• گلدان هاي داراي ساقه بلند مانند گل آفتابگردان يا مريم گلي را در گلدان هاي بلند قرار دهيد و از آنها در گوشه ديوار استفاده کنيد تا از ديدن افراد جلوگيري شود.


• براي ميزهاي جلسات از گلهاي کوچک و کوتاه ساقه مانند ميخک و فريزي استفاده کنيد.


• بهتر است از گلهاي طرح بزرگ مانند تاج گل يا سبدهاي بزرگ در فضاي باز استفاده کنيد.


 


به طور کلي ، در اين مقاله ، ما سعي کرده ايم تا اطلاعات لازم را در مورد مکان هاي مناسب براي قرار دادن گل در محل کار به شما ارائه دهيم. اما اگر هنگام خواندن ، سؤالي به ذهن شما خطور مي کند اما پاسخي پيدا نکرديد يا به توصيه گياهان نياز داريد ، از طريق بخش نظرات در زير اين مقاله ، سؤالات خود را با کارشناسان گل خود در ميان بگذاريد تا در اسرع وقت بتوانيد به آنها پاسخ دهيد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تجهيزات تصفيه خانه هاي آب و فاضلاب کفپوش آرملات چيست ؟ ghn khabar youmovies بهترين اساتيد زيست کرمان سمعک استور شرکت باربريا مطالب روزانه من آموزش سئو و طراحی سایت دانلود فيلم و سريال ایسنا نیوز